Odamız Başkanın Mesajı

Başkanın Mesajı

Erdoğan BIYIK

2022 yılı Ekim ayında gerçekleştirilen Oda Organ Seçimleri sonrasında görevi genç arkadaşların çoğunluğunu oluşturduğu bir liste ile görevi devraldık. Düzce Ticaret ve Sanayi Odası gibi güzide bir kurumun yönetimini devralmanın bizim için çok gurur verici olmasının yanında, ciddi bir sorumluluğun da omuzlarımıza yüklenmesi anlamına geldiğinin de farkındayız.

Düzce’mizin hak ettiği konuma ulaşmasında tüm Oda Organ üyelerimiz ile birlikte kendi payımıza düşen sorumluluğu en iyi yerine getirmek ilk önceliğimizdir. Tacir ve sanayicimizin önünü açmak, onların üretim, yönetim, satış, pazarlama, ihracat ve inovasyon yetkinlikleri geliştirmek, aradıkları nitelikli istihdam profiline ulaşmalarını kolaylaştırmak üzere projeler, iş birlikleri ve sonuç odaklı çalışmalar yürüteceğiz. Düzce’mizin ekonomik ve sosyal alandaki ihtiyaç ve beklentilerine katkı sağlayacak projeler üzerinde çalışmalarını sürdürecek,bu konuda yerelde ve ulusalda ilgili kurum ve kuruluşlar ile işbirliklerini sürdüreceğiz.

Düzce’de hızla gelişen sanayileşme nitelikli istihdam konusunu her zamankinden daha fazla ön plana çıkarmaktadır. Nitelikli istihdam oranının yükselmesi mevcut yatırımları kalıcı hale getirdiği gibi, gelecek olan yatırımların da kalitesini üst seviyelere çıkaracaktır. Kadınların istihdam edilmesi konusunu da çok önemsiyor ve bu konuda elimizde her türlü imkanı kullanmak istiyoruz. Kadın istihdamının artması; haneye giren gelirin yükselmesi ve daha iyi yaşam standartlarına kavuşulması anlamına gelmektedir. Düzce’deki sanayi ve hizmet sektörü kadınların istihdam edilebileceği bir altyapıya sahip bulunmaktadır.

Yönetim olarak dış ticarete çok önem veriyor ve üyelerimizin ihracatlarını artırmaları için başta eğitim ve seminerler olmak üzere birçok destek sağlayacağız. Bu dönemde öncelikle hiç ihracat yapmamış üyelerimize ihracat yaptırmak ve ihracat yapmakta olan üyelerimizin de ihracat rakamlarını ve dış pazar paylarını artırmayı hedefliyoruz.

Kurumsallaşma yolunda ciddi adımlar atan Odamız bu gelişim sürecine devam edecek ve kurumsallaşma seviyesini çok daha üst seviyeye çıkaracaktır. Tüm süreçlerin kurallara bağlı olduğu ve sistemin kişilere bağlı olmadan sürdürülebilmesi, hizmet kalitemizi yükseltecek en önemli faktördür.Bu konudaki sürdürebilirliği sağlamak için yönetim kurulumuz maddi ve manevi tüm imkanlarını seferber edecektir.

Oda akreditasyon sistemi kapsamında Türkiye’de ilk kez C sınıfından direkt A sınıfına çıkmayı başaran Odamızın A sınıfına yakışır bir anlayış ve irade ile üye hizmet kalitesini ve üye memnuniyetini çok daha üst seviyelere taşınacağı konusunda bir tereddüt yaşamıyoruz.

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası, yönetim kurulu üyeleri, meclis üyeleri ve meslek komiteleri olarak  toplam 77 kişi ve 26 personelimiz ile Düzce ekonomisine değer katmak üzere tüm bilgi, birikim ve enerjimizi ortaya koyarak azim kararlılık içerisinde  çalışmalarımızı sürdüreceğimizi ifade ediyor ve yeni dönemimizin Düzce’ye ve ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz.