Haberler KOSGEB Enerji Verimliliği Yeşil Dönüşüm Destek Programı Bilgilendirme Webinarı
  • 2.06.2022

KOSGEB Enerji Verimliliği Yeşil Dönüşüm Destek Programı Bilgilendirme Webinarı

Küçük ve orta ölçekli işletmelerin yeşil dönüşüm konusunda mevcut durumlarının tespit edilerek sorun ve ihtiyaçlarının belirlenmesi, bu konuda gerekli stratejilerin oluşturulması, bu stratejiler doğrultusunda kapasitelerinin geliştirilmesi ve öncelikli ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla geliştirilen “KOSGEB Yeşil Dönüşüm Destek Programı” hakkında KOSGEB Düzce İl Müdürü Sayın Necdet Yaşar ŞAHİN tarafından 02 Haziran 2022 Perşembe Saat: 11.00’da çevrim içi bir bilgilendirme semineri gerçekleştirilecek ve seminer sonunda katılımcıların soruları cevaplandırılacaktır.

Toplantı Katılım Linki: 
https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_QL_RleJ6SNKa2lTzCRc-dA

KOSGEB Yeşil Dönüşüm Destek Programı Amacı 

KOBİ’lerin yeşil dönüşüm konusunda mevcut durumlarının tespit edilerek sorun ve ihtiyaçlarının belirlenmesi, gerekli stratejilerin oluşturulması, kapasitelerinin geliştirilmesi ve öncelikli ihtiyaçlarının karşılanması amaçlanmaktadır. 

Bu çerçevede; yıllık enerji tüketimi 10-99 TEP aralığındaki işletmeler için ayrı, 100-500 TEP aralığındaki işletmeler için ayrı olmak üzere destek tasarımı yapılmıştır. 

1-Yıllık enerji tüketimi 10-99 TEP aralığındaki işletmeler, 
Motor Etüt Giderleri - 2.500 TL, Motor Değişim Giderleri - 100.000 TL'ye kadar desteklenecektir. 
2- Yıllık enerji tüketimi 100-500 TEP aralığındaki işletmeler, 
Enerji Etüt Giderleri - 30.000 TL'ye kadar 
Verimlilik Artırıcı Giderler (motor, pompa, fan, kompresör, değişken hız sürücüsü) giderleri - 400.000 TL'ye kadar desteklenecektir. 

Program hakkında detaylı bilgi için tıklayınız. 
https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/destekdetay/8202/yesil-donusum-destek-programi